W tym wypadku piękna nazwa może oznaczać estetyczny defekt. Obręcz Wenus, nazywana także pierścieniami lub naszyjnikiem Wenus to w rzeczywistości „biżuteria”, której nie da się zdjąć, choć są sposoby, aby ją nieco zredukować. Kiedy zmarszczki na szyi układają się w wyraźne poziome linie, tworząc z czasem coraz głębsze i bardziej zauważalne bruzdy, mówimy o obręczy Wenus. Starzenie się skóry jest nieuniknione, choć obręcz Wenus można zauważyć nawet o młodszego pokolenia.
To, że cukier szkodzi, wie już dzisiaj chyba każdy rodzic. Grzmią na ten temat specjaliści od żywienia, lekarze, a nawet psychologowie. Ta substancja może narobić w organizmie dziecka naprawdę wiele szkód, choć nie wszystkie będzie widać na pierwszy rzut oka. Bo np. problemy ze snem niekoniecznie, i nie od razu, skojarzymy z dietą obfitującą w słodycze. Natomiast na pewno widać, i to często gołym okiem, działanie cukru na zęby. Dlatego dentyści podkreślają, by nie podawać cukru, i to w ogóle, dzieciom do 2. roku życia, a później także ograniczać. I wcale nie nie chodzi tylko o typowe słodycze, jak cukierki czy ciastka.
Wielu osobom zdarza się przechowywać jedzenie na balkonie, gdy pojemność lodówki zawodzi. Okazuje się jednak, że takie rozwiązanie nie jest dobrym pomysłem. Nie zdając sobie sprawy z czyhających zagrożeń, możemy przypłacić to zdrowiem.Dawniej, zanim pojawiły się lodówki, ludzie przechowywali jedzenie w piwnicach i ziemiankach. Dziś te sprzęty są już w każdym domu. Niestety, ich pojemność jest ograniczona i często podczas rodzinnych spotkań pojawia się problem, co zrobić z nadmiarem jedzenia. Wystawianie garnków i pojemników z jedzeniem na balkon to jednak jedna z najgorszych możliwości.
Zapalenie pęcherza to częsta przypadłość u dzieci. Te infekcje mogą dawać różne objawy, choć najczęstsze to silne i częste parcie na pęcherz, a także ból i pieczenie podczas siusiania. Dzieci, które potrafią już załatwiać się samodzielnie, częściej będą biegały do toalety lub na nocnik, natomiast w przypadku niemowląt sprawa może być bardziej skomplikowana.Maluszki, którym przydarzy się zakażenie dróg moczowych, są niespokojne, bardziej płaczliwe, mogą także gorączkować. Jednak niezależnie od wieku dziecka, jeśli podejrzewamy, że może mieć zapalenie pęcherza, powinniśmy udać się do lekarza. Przepisze odpowiednie leki, choć – na tę przypadłość niezwykle skuteczna jest także żurawina.
Wiele mam zadaje sobie pytanie, kiedy jest idealny moment na wprowadzenie chleba do diety dziecka. A także – jakie pieczywo jest najlepsze dla takiego maluszka na początek. W piekarniach mamy dziś ogromny wybór. Chleby pszenne, żytnie, orkiszowe, na zakwasie, z ziarnami lub bez. Nic dziwnego, że można się pogubić! A jednak, gdy mała rączka wyciągnie się w kierunku chlebka, warto wiedzieć, który można podać.
Dieta ketogeniczna ma coraz więcej zwolenników. Jest rozwiązaniem dla osób, które nie tylko chcą zrzucić zbędne kilogramy, ale także pragną poprawić swoje zdrowie. Często polecana jest właśnie jako remedium na wiele schorzeń. Ale czy dla każdej osoby jest wskazana?Co z kobietami w ciąży? Często przyszłe mamy, które uważają, że nieco za bardzo przybrały na wadze, decydują się na odchudzanie. I wtedy na myśl przychodzi dieta ketogeniczna, bo słynie z tego, że jest niezwykle skuteczna. Warto jednak wiedzieć, że jej wprowadzenie w tak szczególnym okresie, może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami.
Wszyscy pędzimy. Praca – dom – praca. Mamy mało czasu, a dużo spraw do załatwienia. Doba staje się coraz krótsza. Bywa, że brakuje nam nawet chwili na to, by przygotować dla rodziny zdrowy obiad. A nasze dzieci? Myślimy: „Dobrze, że chociaż one mogą zjeść sobie ciepły posiłek w szkole”. Czyżby?Niestety, coraz bardziej popularne wśród młodych ludzi stało się wpadanie po lekcjach do Żabki. Tam mogą kupić hot-doga. Ta przekąska, która powinna stanowić rodzaj sporadycznego ratunku dla głodnego, gdy naprawdę nie ma lepszej alternatywy, stała się obowiązkowym punktem dnia dla wielu dzieci. Jakie mogą być tego konsekwencje?
Zdrowe odżywianie połączone z aktywnością fizyczną i rezygnacją ze złych nawyków może pomóc szybciej zajść w ciążę. Sprawdź, co jeść, a czego unikać, kiedy starasz się o dziecko?Kiedy starasz się o dziecko, potrzebujesz właściwej dawki składników odżywczych, aby stworzyć odpowiednie warunki dla poczęcia. Oto przewodnik po diecie, która pomoże ci w osiągnięciu tego celu.
Dieta przyszłej mamy jest niezwykle ważna dla dziecka, które rozwija się w jej brzuchu. Dbając o swój jadłospis, możemy zrobić dla niego bardzo wiele dobrego. Doradzamy, na co zwrócić uwagę przy komponowaniu menu.undefinedDieta przyszłej mamy. Nie powinno w niej zabraknąć kilku kluczowych elementówundefinedKobieta w trakcie ciąży powinna dbać o swoją dietę w szczególny sposób. Nie zawsze bowiem, to co jest wystarczające dla niej samej, pokrywa się z potrzebami dziecka. Specjaliści zalecają, aby dieta przyszłych mam była uzupełniona o kilka podstawowych elementów.Pierwszym z nich jest kwas foliowy. Niedobór tego składnika może powodować wady cewy nerwowej u płodu. Kluczowy jest szczególnie na pierwszych etapach ciąży. Przez pierwsze 12 tygodni zalecane jest przyjmowanie 0,4 mg kwasu foliowego na dobę.Bardzo ważny dla rozwoju dziecka jest też jod. Kobietom w ciąży zaleca się przyjmowanie 150-200 μg na dobę. Nie bez znaczenia są też kwasy DHA. Zalecane jest przyjmowanie od 400 do 600mg na dzień. Kobiety w ciąży powinny układać swój jadłospis w sposób zróżnicowany i zrównoważony. Najlepiej oprzeć go o produkty zbożowe, warzywa, owoce, mięso, jaja i tłuszcze roślinne. Bardzo ważne, aby produkty pochodziły ze sprawdzonych źródeł. Do prawidłowego rozwoju kości dziecka niezbędny jest wapń. Najlepszym jego źródłem jest nabiał. Kobiety w ciąży powinny zatem sięgać po produkty mleczne.Nie możemy również nie wspomnieć o tym, że w ciąży absolutnie nie powinno się spożywać alkoholu oraz palić papierosów. Alkohol negatywnie wpływa na rozwój płodu i może przyczyniać się do powstania poważnych wad, z którymi nasze dziecko będzie musiało zmagać się całe życie. Palenie również może prowadzić do powstania poważnych wad rozwojowych oraz znacznie zwiększa ryzyko poronienia. Oprócz alkoholu i papierosów kobiety w ciąży nie powinny również jeść surowego mięsa i surowych jaj. Niektórzy dietetycy odradzają także spożywanie serów pleśniowych.Artykuły polecane przez redakcję Portal parentingowy:Powrót dzieci do szkół. Minister Zdrowia przekazał bardzo ważne informacjeMama podczas brania prysznica usłyszała rozpaczliwe szczekanie psa. Gdy dotarła do pokoju dziecka, wryło ją w ziemięNie dawaj ich swoim dzieciom. Produkty reklamowane są jako zdrowe, rzeczywistość jest zupełnie innaŹródło: parenting.pl
Poród jest ciężkim wyzwaniem dla organizmu. Jeżeli chcesz szybko odzyskać energię, musisz pamiętać o zdrowym odżywianiu się. Bardzo ważne jest dobranie odpowiednich składników odżywczych w zbilansowanej diecie.