Jej synka okrzyknięto "najbrzydszym dzieckiem świata". Paris Hilton wyciągnęła z tego wnioski
Kiedy tylko Paris Hilton pochwaliła się przed całym światem swoim pierwszym dzieckiem, wzbudziła sensację. Dziedziczka hotelowej fortuny musiała niestety zmierzyć się z hejtem. Tym bardziej bolesnym, że nie dotyczył nawet jej samej, ale jej niewinnego niczemu synka. Hejterom odpowiedziała w sposób dosadny.
Od początku Paris broniła swojego dziecka
Pierwsze dziecko dziedziczki fortuny Hiltonów i jej męża, biznesmena Cartera Reuma, Phoenix, przyszedł na świat 16 stycznia 2023 r. Szczęśliwa mama była z niego tak dumna, że długo nie czekała, by pokazać go światu. Wkrótce jednak miała tego pożałować.
Na malutkiego Phoenixa wylała się fala hejtu. Wytykano jego dużą główkę, twierdzono, że z dzieckiem jest „coś nie tak”, że jest upośledzone, że Paris go zaniedbuje. Niektórzy wręcz sugerowali, że chłopiec cierpi na makrocefalię.
Marcelina Zawadzka przyznała się do choroby syna. Postawiono diagnozę Wybuch zakażeń wśród dzieci. Niepokojące informacje z Chin„Mój syn jest całkowicie zdrowy”
Paris Hilton bardzo to wszystko przeżywała. Nie mogąc dłużej znosić okrutnych komentarzy pod adresem jej dziecka, w końcu odpowiedziała hejterom:
"Moje dziecko jest całkowicie zdrowe, nie można mu się oprzeć, jest prawdziwym aniołem. O byciu mamą marzyłam, odkąd pamiętam. Phoenix to mój świat i największe błogosławieństwo w moim życiu" – napisała na Instagramie.
W jednym z wywiadów dobitnie wyraziła się na temat hejterów: „On nie jest chory, ale są na tym świecie chorzy ludzie”. Cóż, trudno się nie zgodzić z jego mamą. Dzieci rozwijają się w różnym tempie, a proporce ciała, czy uroda nie są niczym nadrzędnym.
Czy córeczkę Paris spotka podoby los jak jej brata?
W listopadzie 2023 Paris Hilton i jej mąż powitali na świecie swoje drugie dziecko. To dziewczynka imieniem London. Z upublicznieniem jej wizerunku, dziedziczka Hiltonów już tak się nie spieszyła, nauczona przykrymi doświadczeniami. Dopiero niedawno zdecydowała się na ten krok i na Instagramie zamieściła zdjęcie całej szczęśliwej rodziny.
"Przedstawiam londyńską Marilyn Hilton-Reum. Odkąd pamiętam, marzyłam o córce o imieniu Londyn. Jestem wdzięczna, że tu jest. Naprawdę doceniam każdą chwilę, którą z nią spędzam. Wraz z Phoenix moje aniołki okazały mi miłość, o której nawet nie wiedziałam, że może sięgać tak głęboko, zanim zostałam ich matką" - napisała.
Warto dodać, że Paris i Carter zostali rodzicami dzięki surogatce. Celebrytka wyznała, że długo próbowała zajść w ciążę, jednak bezskutecznie. I, jak zapowiada, ta słodka dwójka to jeszcze nie koniec. Para planuje trójkę, a może nawet czwórkę dzieci.
Czym jest makrocefalia?
Makrocefalia, o którą internauci podejrzewali synka Paris, nie jest chorobą. To wada rozwojowa, która polega na powiększeniu obwodu główki dziecka powyżej 97 centyla na siatce centylowej. Zwykle lekarz rozpoznaje ją już w ciąży, ale czasem makrocefalia diagnozowana jest dopiero po narodzinach.
Makrocefalia może być wrodzona lub nabyta i często wynika z pewnych zaburzeń neurologicznych lub genetycznych. Nie zawsze wiąże się z upośledzeniem funkcji mózgu, ale wymaga diagnostyki w celu określenia przyczyny. Najczęstsze przyczyny makrocefalii to:
- zespół Sotosa, czyli gigantyzm mózgowy – chorzy z tym zespołem mają także wysokie czoło, szeroko rozstawione oczy i cofniętą linię włosów, borykają się także z niepełnosprawnością intelektualną,
- zespół Cowdena – w przebiegu tej choroby występują zmiany na skórze i na narządach wewnętrznych, które określa się jako ogniska hamartoma,
- zespół Aleksandra – w przebiegu tej choroby zwiększa się masa mózgu, a dzieci umierają w trakcie kilku miesięcy,
- nerwiakowłókniowatość – również związana z niepełnosprawnością intelektualną.
Makrocefalia może być również związana z infekcjami, guzami mózgu czy urazami okołoporodowymi. W diagnostyce wykorzystuje się badania obrazowe, takie jak USG głowy, tomografia komputerowa lub rezonans magnetyczny. Leczenie zależy od przyczyny – czasem wymaga interwencji chirurgicznej, jak w przypadku wodogłowia, lub terapii wspomagających w przypadku schorzeń genetycznych.
Źródło" onlinelibrary.wiley.com/doi/full/10.1002/ajmg.a.32434
Zobacz także:
To fakt. Większość matek ma swoje ulubione dziecko
Mózgowe porażenie dziecięce – przyczyny, objawy, leczenie
Ujawnia się w dzieciństwie, jest nieuleczalna. Czym jest choroba Sanfilippo?